קורס מאבטחי אישים

קורס מאבטחי אישים

בסקטור הפרטי עולה הצורך יותר ויותר בשמירה אישית של מאבטחים. לא עוד “סתם יוצא צבא” נדרש לתפקיד אלא אנשים האמונים על שיטות הסריקה, האבטחה וטכניקות קרב מגע להגנה על צד שלישי. היום, יש צורך מגן VIP מקצועי יותר מאשר אי פעם בעבר כדי להבטיח את השלום של אלה תחת איום בכל מקום על פני הגלובוס. יש לנו את המוניטין והניסיון של אימון יחידות מיוחדות, מהקומנדו לSWAT, ועד לאבטחת אישים.

 

VIP מבוא

 כמו במקרים רבים הסלב רוצה חשיפה מקסימלית בעוד שאבטחת האישים זקוקים לחשיפה מינימאלית. מטרת מסמך זה היא להציג את תכנית אימונים של הביטחון אישי ושומר ראש אח”ם. במסמך זה אנו מכסים גם היבט של אבטחת כל סוג של ומתקן והיבט של שיטת הוראה.

 מעגלי הגנה

 מערכת אבטחת האישים הנפוצה בדרך כלל מבוססת על הרעיון של מעגלי הגנה. מה שראש צוות אבטחה בדרך כלל עושה הוא הצבת שלושה “מעגלי הגנה” סביב VIP – רחוק, חציון וסגור. המעגל הרחוק הוא בדרך כלל הקל לחדור ומטרתו היא בעיקר להרתעה. מעגל זה בדרך כלל מורכב מאנשי אכיפת החוק שסורקים  את הקהל, מחפש חשודים ידועים. מטרתו של חציון המעגל היא לדחות מאנשים לא מורשים להגיע למעגל סגור. התוצאה של ניצול מעגל החציון היא שזה יוצר “אזור סטרילי” בינו ובין המעגל סגור. המעגל הסגור הוא קו הגנה האחרון, והיא נחשבת כשל במערכת אם אדם עוין מגיע למעגל סגור. מעגל זה בנוי משומרי הראש של אח”ם, שתפקידם הוא להגן על החברים בכל מחיר (בניגוד לאבטחת אישים פוליטיים, אבטחת אישים פרטיות בדרך כלל מורכבת רק ממעגל הזה). בעוד מעגלים הרחוקים וחציון משמשים להרתעה וידחו האדם העוין מאח”ם, בדרך כלל על ידי שימוש בטכנולוגיה (מצלמות אבטחה, גלאי מתכת וכו ‘) – המעגל הסגור משמש להגנה על אח”ם ידי הגנתו הראשונה מבחינה פיזית ולאחר מכן הסרתו מהדרך של הפגיעה. הדבר נעשה באמצעות הגורם האנושי ופחות באמצעים טכנולוגיים. הבעיה העיקרית עם אבטחת אישים היא שאדם הופך להיות אדם מאוד חשוב בגלל חשיפתו הציבורית, והוא רוצה לשמור על חשיפה מלאה . לאבטחת אישים, זה סיוט, כי חשיפה המרבית היא סתירה מוחלטת לאבטחה מרבית. הדרך הקלה ביותר כדי להגן  היא לנעול אותו בבית בטוח;  רעיון זה אינו משרת את הצרכים שלו.

 כיצד אנו פותרים את הסתירה הזאת? כך שהוא מאפשר ליותר אנשים לבוא דרך המעגלים הרחוקים וחציון והידוק המעגל סגור, ובהסתמך על שומרי הראש כדי לעצור כל חדירה. בגלל הטווח הקרוב וזמן תגובה הקצר אפשר, הכלי העיקרי של הגנה במצב זה הוא קרב מגע.

 הרמות בינלאומיות שלנו של מאבטח אָחָ’ם הוא:

 מגן ארד

מגן כסף

מגן זהב

חומת פלטינה

במסגרת זו אנו נותנים חינוך ברמה גבוהה בתחום הביטחון ואבטחת VIP במעגל הסגור. אתה תודרך  על ידי הצוות שלנו באיכות וברמה הגבוהות ביותרותעבור חוויה בלתי נשכחת.

 כמובן שאתה לא יכול לקבל הכשרה זאת בשום מקום אחר.

 אישורי והמלצות ספציפיים נחוצים על מנת להשתתף. צור קשר לקבלת פרטים ודרישות.

 מידע נוסף

תוכן הרצאות חלקי

 הֲגָנָת  אָחָ’ם.

כללי – מטרות, רקע ומטרות

סרטים תיעודיים (חיסולים וניסיונות), ואחריו דיון קצר וסיעור מוחות לגבי האירועים עצמם

נהלים –  עקרונות האבטחה; התנהגותו של אחראי האבטחה.

אבטחת מתקנים וסביבה בו שוהה הסלב –  סימולציות בסיסיות להגנה ומילוט

עזרה ראשונה – התנהלות בזמן פציעה, נוהל תגובה ופינוי ,  תגובת חירום

נימוסים והתנהגות כיסודות לתעסוקה

 

מבחן כניסה

כושר, כושר גופני ובדיקת כוח

תיאום, מהירות למידה, יכולת ובדיקת הבנה

 

קרב מגע

התקפות:

התקפות בסיסיות

התקפת נגד

התקפות עם נשק כחפץ קהה

מעבר בין נשקים שונים

התקפות כאשר צד שלישי מעורב

הגנה עצמית:

מפני התקפות בסיסיות

נגד תופס מסוכן  

תקיפה חמושה  

איומים מזוינים  

הזזת VIP  

הגנה על אח”ם נגד:

התקפה בסיסית או לתפוס  

התקפת סכין  

איום סכין  

איום אקדח  

טיפול באירועים שונים, כאשר VIP הוא:

ליד או בתוך מכונית

באזור מוגבל (חדר, מסדרון)

בין קהל

הכשרה נפשית והכנה – תוקפנות; דבקות במטרה

אומץ; התגברות או התעלמות סכנה ב- מנת להגן על אחרים.

נשק חם (קורס המבוא כולל מפגש 5 עם נשק חם)

תרגיל יבש   – הבטיחות וביטחון באימונים ובשגרה, נושא נשק, התנהגות כללית ועוד פגישה עם הנשק כולל קטע של תרגיל יבש 2 שעות ו2-4 שעות לאש חיה . המטרה היא להגיע לתרגול ואימון במטווח במצבים סטטיים

מפגש 1- מחזיק את האקדח ויורה ביד אחת

מפגש  2 – יכולות שיפור שליפת נשק וירי עם 2 ידיים

מפגש 3 – שיפור יכולות והחלפה

מפגש 4 – שיפור יכולות העבודה עם חברים בצוות

מפגש 5 – תרגילי סימולציות –

שים לב – התכנית תלויה ברמה של משתתפים, שינוי דגש ניתן לעשות לפי צורך בהתאם

 

הסלב זקוק להגנה של צד שלישי המכילה קרב מגע : מבחינה פיזית, יש להשתמש בטכניקה כדי להגן על מישהו אחר ולא את עצמו, על ידי לקיחת שתי פעולות פיזיות; הראשון הוא הסרת הסלב  מהדרך של הסכנה. השני מענה להתקפות מצד התוקף 3. ומבחינה רגשית, יש לבצע את המעבר במוח ; “לכבות” התחושה של שימור העצמי שלנו, ו” לעבור ” לתחושת החובה לשמור על הסלב .